Targi edukacyjne

Dodano: 20.05.2013
Po raz ósmy w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu 29 kwietnia 2013 r. odbywały się Mieleckie Targi Edukacyjne „I co dalej gimnazjalisto?”. Inicjatorem i organizatorem Targów był Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.

W czasie Targów Edukacyjnych swoją ofertę przedstawiła  także  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu. Stoisko PPP przygotowali doradcy zawodowi PPP oraz Zespół ds. Promocji Poradni.  Ofertę Poradni przedstawiono w formie wyświetlanej na ekranie prezentacji multimedialnej. Dodatkową atrakcją był film z II edycji konkursu „Zawody bez tajemnic”.  Przygotowano również ulotki informacyjne  zawierające opis oferty poradnictwa zawodowego dla uczniów gimnazjum,  pomoc w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.
W ramach stoiska dział także  Punkt Informacji Zawodowej, gdzie uczniowie gimnazjum mięli możliwość  omówienia  z doradcami zawodowymi wybranej, czy planowanej  ścieżki dalszego kształcenia, zbadać predyspozycje zawodowe profesjonalnym testem. Młodzież umawiała się również na indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi w PPP.
Duże zainteresowanie uczniów wzbudziła tablica ze  zdjęciami  z II edycji konkursu „Zawody bez tajemnic”. Uczniowie z entuzjazmem wspominali zmagania konkursowe i z humorem komentowali uwiecznione na fotografiach aktorskie popisy kolegów.