Szkoły z „Perspektywami”

Mieleckie licea i technika znalazły się w gronie tych najlepszych w kraju. To wyniki 23. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu zyskało w tegorocznym plebiscycie tytuł „Złotej Szkoły” i dwie, najwyższe spośród mieleckich liceów lokaty – szóstą w województwie i 194. w Polsce.
W kategorii techników z dumą możemy mówić aż o trzech „Srebrnych Szkołach”. Tytuły te zyskały Technikum Nr 3 (Zespół Szkół Technicznych w Mielcu), Technikum Nr 1 (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Bł. ks. Romana Sitki w Mielcu) oraz Technikum Nr 2 (Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu). Szkoły te zajęły następujące lokaty:
– Technikum Nr 3 – 118. lokata w Polsce i 10. lokata w województwie
– Technikum Nr 1 –  143. lokata w Polsce i 11. lokata w województwie
– Technikum Nr 2 – 190. lokata w Polsce i 13. lokata w województwieWysokim, 31. miejscem na Podkarpaciu pochwalić się może także „Brązowa Szkoła”, czyli I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Placówka ta, w skali kraju, zajęła 563. miejsce.

Z wyników rankingu jesteśmy bardzo zadowoleni,  użyję nawet słowa – dumni. Świadczą one o dużym potencjale, dużych możliwościach i bardzo dobrych wynikach, szczególnie dydaktycznych, osiągniętych przez nasze szkoły – podkreśla Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. – Na szczególne uznanie zasługuje oczywiście zdobycie tytułu „Złotej Szkoły” przez  II Liceum Ogólnokształcące, czyli placówkę, która, względem roku ubiegłego, awansowała o jedno oczko. Ale dumą napawają też wyniki wszystkich trzech techników, które znalazły się w pierwszej piętnastce w województwie – podsumowuje.Jak podkreśla wicestarosta, za sukcesami, o których możemy dziś mówić, stoi praca zespołowa uczniów, nauczycieli i dyrekcji poszczególnych szkół. – Wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tych wyników, w imieniu Zarządu Powiatu Mieleckiego, serdecznie gratulujemy. Zachęcamy również do dalszej dobrej pracy, która pozwoli na osiąganie kolejnych awansów, dużej wiedzy i jak najlepszych wyników nauczania – wymienia wicestarosta.

źródło: https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/szkoly-z-perspektywami-1515.html