MIEJSCE ODKRYWANIA TALENTÓW
 
TYTUŁ NADANY PRZEZ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2010/2011
 

Dla rodziców

Diagnoza i orzecznictwo
 • Jak nauczyć się doceniać wolny czas?

 • Kampania "Wielka Moc"

  Kampania „Wielka Moc” ma na celu zwrócenie uwagi na budowanie bezpiecznej więzi rodzic-dziecko. Więź z rodzicem to relacja dwustronna, która ma wpływ na zachowanie dziecka w ciągu całego życia. Wczesne bezpieczne doświadczenia więzi mają wpływ na późniejszy społeczny i emocjonalny rozwój dziecka poprzez oddziaływanie na: rozwój mózgu; sposób reagowania na doświadczane emocje; oczekiwania i sposób reagowania w bliskich relacjach. 

   


  Przeczytaj ›››
 • Wczesna interwencja a wczesne wspomaganie rozwoju

  WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

  DLA KOGO PRZEZNACZONE

  Na podstawie  Rozporządzenie MEN z dnia 18 września 2008 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające w publicznych Poradniach P-P (Dz.U. z dnia 30 września 2008 r.) §2. ust.1 pkt. 5 „w poradniach” są organizowane i działają na zasadach określonych w rozporządzeniu zespoły orzekające, które wydają: opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole.

   


  Przeczytaj ›››
 • Racjonalnie wpływamy na swoje pociechy…………

  Dodano 17.02.2014r.

  JA MUSZĘ SAM !

   Dziecko w wieku 3-6 lat

  Kilkulatek chce robić wszystko sam, jest bardzo dumny z tego, że to potrafi. Pragnie naśladować we wszystkim dorosłych: chce pomalować usta jak mama, tak jak tata wdrapuje się na drabinę, by wymienić żarówkę. Maluchy się buntują, gdy rodzice czegoś im zabraniają lub chcą coś narzucić. Ulubionym słowem dziecka w wieku przedszkolnym jest „nie”!


  Przeczytaj ›››
 • I co z tą matematyką?

  Matematyka od dawna sprawiała problemy uczniom. Jak wszyscy wiemy jest to jeden z najtrudniejszych przedmiotów, gdyż wymaga sprawnego logicznego myślenia, dobrze wyćwiczonych umiejętności matematycznych i samodzielności w pracy umysłowej...


  Przeczytaj ›››
 • Ciąża uczennicy

  Przypadki zajścia w ciążę uczennic gimnazjum, a zwłaszcza szkół ponadgimnazjalnych nie należą do rzadkości. Nie jest to tragedią, jednak urodzenie dziecka  w bardzo młodym wieku rodzi wiele problemów związanych z kontynuacją nauki. Dziś, gdy osoby bez odpowiedniego wykształcenia nie mają szans na zatrudnienie jest to  szczególnie ważne.
  Co robić, gdy już tak się stało?


  Przeczytaj ›››
 • Wartość domu rodzinnego

 • Modlitwa dzieci naszego pokolenia...

 • Oferta pomocy dla dzieci uczących się i powracających z zagranicy

  Od kilku lat w polskich szkołach wzrasta liczba dzieci, które wcześniej mieszkały i uczęszczały do przedszkoli lub szkół za granicą.


  Przeczytaj ›››
 • Informacje dotyczące dysleksji rozwojowej

 • Kiedy warto z dzieckiem przyjsc do psychologa

  Należy pamiętać o tym, że dziecko samo do psychologa nie pójdzie- to dorosły podejmuje taką decyzję i przyprowadza dziecko do specjalisty.  Decyzja o wizycie u psychologa dziecięcego zwykle nie jest łatwa dla rodzica. Wciąż jest to traktowane, zupełnie niesłusznie, jako przyznanie się do pewnego rodzaju porażki. „Nie potrafię poradzić sobie z własnym dzieckiem” – myślimy – „Nie daję rady”, „Jestem złą matką/ojcem”...


  Przeczytaj ›››